Illia 121 Apart Hotel
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Mad/Drikke Restaurant Bar/ Lounge område |
| Mødefaciliteter Møde-/ banketfaciliteter | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Adgang for rullestole Adgang til kørestol |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Illia 121 Apart Hotel Neuquén tilbyder komfortabelt overnatningssted 2 km fra Norte Neuquen Park og har 24 timers security og en udflugtsskranke.
Beliggende 15 minutters fra Neuquén's centrum, tilbyder hotellet komfortable indkvartering. Iglesia Catedral Neuquen ligger indenfor 20 minutters gågang. Du kan komme til Roman Catholic Diocese of Neuquen om få minutter i bil. Det nærmeste busstoppested er a Cipolletti, 800, kun 350 meter væk. Stedet er bemærkelsesværdigt for dens bekvemme beliggenhed inden for 15 minutters kørsel til Neuquen lufthavn.
Bestemte værelser har udsigt over byen.
Terrazas restaurant serverer et bred udvalg af Argentinsk køkken. Der er en terrassebar på hotellet. Ølpub tilbyder omgivelser, hvor du kan nyde et måltid fra mexicansk køkken få skridt fra hotellet.
- Lokale seværdigheder
- Filo Hua Hum837 km
- Paseo Alberdi943 km
- Monumento al Inmigrante694 km
- Escuela de Especialidades Policiales926 km
- Monumento al Ministro Gonzalez807 km
- Araca Teatro273 km
- Monumento a los Desaparecidos955 km
- Det nationale kunstmuseum544 km
- Lufthavne
- Neuquen lufthavn11 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- 24 timers vagtservice
- Bagageopbevaring
- Elevator
- Røgdetektorer
- Handicaptoilet
- Handicap bad
- Brandslukkere
- Nøglekortadgang
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Restaurant
- Bar/ Lounge område
- Madpakker
Aktiviteter og afslapning
- Solterrasse
Services
- Room Service
- Husholdning
- Vaskeri
- Renseri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Dagligvare shopping service
- Møde-/ banketfaciliteter
- Fax/fotokopiering
På værelset
- Klimaanlæg
- Varme
- Dagligstue
- Terrasse
- Spisebord
- Strygeservice
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Illia 121 Apart Hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra et Illia 121 Apart Hotel. - ✈
Hvor langt er Neuquen fra Illia 121 Apart Hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Neuquen og Illia 121 Apart Hotel. - ❓
Hvordan kommer vi til det Illia 121 Apart Hotel fra lufthavnen?
Gæster på det Illia 121 Apart Hotel kan anmode om en bus shuttle. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i Illia 121 Apart Hotel?
Gæster på Illia 121 Apart Hotel kan parkere deres køretøjer på en en parkeringsplads, som er på stedet for 18.25 USD pr. dag. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i hotellet er 51$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på et Illia 121 Apart Hotel?
Gæsterne på et Illia 121 Apart Hotel kan betale med Visum, American Express og Maestro. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Illia 121 Apart Hotel?
På Illia 121 Apart Hotel kan gæster vælge mellem Dobbeltværelse, Lejlighed Superior og Lejlighed med et soveværelse. - ❓
Tilbyder Neuquén hotellet indkvartering til handicappede?
Ja, denne Neuquén hotellet har kørestols adgang, badeværelser for handicappede og værelser med handicapfaciliteter. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte.